O nas

 

Firma UPH Dom Mody "Elegancja" zaczęła swoją działalność w 1955 roku jako przedsiębiorstwo państwowe. W wyniku przemian gospodarczych, które nastąpiły pod koniec lat osiemdziesiątych została sprywatyzowana w 1991 roku. Firma ma status małego przedsiębiorstwa, jako jednosobowa działalność gospodarcza prowadzona przez osobę fizyczną. Właścicielem firmy jest Pan Leszek Sadowski posiadający ponad 30-letnie doświadczenie w branży odzieżowej, które jest poparte wieloma sukcesami.

 

Firma zatrudnia kadrę o wysokich kwalifikacjach z długoletnim stażem pracy, która sumiennie zapracowała na wizerunek firmy rzetelnej i profesjonalnej.

 

Przedmiot i zakres działalności Firma UPH Dom Mody „Elegancja" specjalizuje się w miarowym szyciu mundurów górniczych galowych, służbowych a także płaszczy górniczych. Szyte są również stroje dla Orkiestr, Kapel, Chórów i Zespołów Muzycznych zaprojektowane przez Dom Mody „Elegancja” bądź wykonane pod projekt Zamawiającego. W ofercie oprócz wyżej wymienionych znajdują się między innymi mundury wojskowe, policyjne, myśliwskie, straży pożarnej i kolejarzy, jak również togi i sutanny. Ponadto firma oferuje garnitury męskie, kostiumy damskie, kurtki, płaszcze, spódnice, spodnie, smokingi i fraki, które sprzedawane są na bieżąco w firmowym sklepie odzieżowym w Pyskowicach przy ulicy Wojska Polskiego 11. W Salonie Męskim można się zaopatrzyć również w koszule męskie, krawaty, buty, paski skórzane, nakrycia głowy, swetry, spodnie, bieliznę osobistą, skarpety a także biżuterie sztuczną. Przedsiębiorstwo posiada nowoczesny park maszynowy i szyje z wysokogatunkowych tkanin, które zapewniają długą trwałość wyrobów.
Na bieżąco stosowane są nowatorskie rozwiązania w dziedzinie technologii produkcji. Firma dysponuje dużą zdolnością reagowania na pojawiające się zlecenia produkcyjne, co jest poważnym argumentem, przy dużych zleceniach wymagających szybkiego wykonania.

 

Firma U-P-H Dom Mody "Elegancja" Leszek Sadowski na przestrzeni wielu lat działalności może się poszczycić wieloma osiągnięciami. Wśród najważniejszych nagród i wyróżnień można wymienić:

 

  • Kruszec Biznesu 2010 - nagroda przyznana w sierpniu 2010 r. przez Izbę Przemysłowo-Handlową w Tarnowskich Górach;
  • Srebrną Odznakę za działalność na rzecz rozwoju Samorządu Gospodarczego przyznaną w 2010 r. przez Prezydium Rady Izby Przemysłowo-Handlowej w Tarnowskich Górach

 

 

W pomyślną realizację projektu bezpośrednio zaangażowany jest właściciel firmy Pan Leszek Sadowski, którego czynnie wspiera małżonka oraz syn, będący absolwentem kierunku marketing i zarządzanie. Dzięki wypracowanej renomie firmy oraz doświadczeniu Pana Sadowskiego, z roku na rok przedsiębiorstwo zdobywa coraz więcej klientów. Należy pamiętać, że korzenie firmy sięgają lat 50-tych, a właściciel firmy opiera się na doświadczeniu i profesjonalizmie zbudowanego zespołu pracowników. Znakomitą większość klientów stanowią osoby, które z racji swojego zawodu noszą umundurowanie, togi, sutanny itp. odzież wierzchnią. Od początku istnienia działalność wnioskodawcy uzyskuje zadowalające wskaźniki dochodowości.

 

W dzisiejszych czasach rentowność sprzedaży na poziomie 30% i wzrost sprzedaży rok do roku na poziomie 23% należą do rzadkości, a kiedy dodamy do tego fakt absolutnego braku zadłużenia podmiotu to możemy mieć pewność, iż firma jest zarządzana bardzo dobrze. Wypracowane zyski na bieżąco przeznaczane są na kolejne inwestycje, a do najważniejszych z nich należy zakup lokalu użytkowego w Pyskowicach i uruchomienie sklepu firmowego oraz zakup, a następnie remont malowniczo zlokalizowanego zabytkowego budynku na obrzeżach Tarnowskich Gór.
 

 

W budynku tym ma być uruchomiony Gościniec u Gwarka. Oprócz wyżej wymienionych osób, sprawne funkcjonowanie obiektu zagwarantuje dodatkowe zatrudnienie wyspecjalizowanej w swojej dziedzinie kadry w osobach: menadżera obiektu, kucharza/ki, kelnera/ki oraz pomocy kuchennej. Zważając na wieloletnie efektywne doświadczenie w prowadzeniu działalności gospodarczej oraz realizowaniu celów strategicznych firmy, można stwierdzić, iż tak jak realizacja uprzednich inwestycji wnioskodawcy kończyła się sukcesem, tak i to przedsięwzięcie ma duże szanse powodzenia.

Turystyka

  Tarnowskie Góry już z racji samego położenia stanowią doskonały cel wyjazdów t...
więcej >

Godziny otwarcia

  Restauracja, bar oraz ogródek z placem zabaw dla dzieci czynne codziennie: Pn - P...
więcej >

Pokoje gościnne

„Gościniec u Gwarka” dysponuje 19 miejscami noclegowymi w pokojach 1, 2 i 3-osobowych. M...
więcej >

Organizacja przyjęć

  Specjalizujemy się w zakresie organizacji:   przyjęć weselnych, komunijny...
więcej >

Zaproszenie

 

“Gościniec u Gwarka”

to połączenie współczesnej funkcjonalności z tradycyjnym wystrojem. Specjalizujemy się w organizacji przyjęć weselnych, komunijnych, jubileuszy, studniówek i balów. Zajmujemy się także organizacją bankietów biznesowych, spotkań integracyjnych, zjazdów i konferencji. Przytulne wnętrze zachęca by w gronie rodziny i przyjaciół miło spędzić czas delektując się smakiem naszych potraw.

Do Państwa dyspozycji jest wewnętrzny ogród z altaną, w której będzie można zaplanować ceremonię ślubną, a dzięki nastrojowym zakątkom, zdjęcia plenerowe będą miłą pamiątką na wiele lat.

 

Gościniec ma scenę z zapleczem, co pozwala na organizację pokazów mody i przedstawień. W swojej ofercie mamy również pokoje gościnne oraz apartament dla nowożeńców.

 

Nasze usługi staramy się dopasować do indywidualnych potrzeb naszych klientów i sprawić żeby przyjęcie było niepowtarzalne.

Irena i Leszek Sadowscy

pokaż więcej

Zapytaj o termin